Як правильно використовувати пральну машину?

Побутові пральні машини звичайно не занадто складні в керуванні й експлуатації, і не вимагають особливих знань або технічної підготовки для роботи з ними. Але рекомендується перед першим включенням ознайомитися з інструкцією. Це дуже важливо, тому що в машини можуть бути якісь особливості й вимоги, недотримання яких може спричинити поломку або збої в роботі. Наприклад, у деяких моделей з механічним керуванням не можна повертати важіль включення програми проти годинникової стрілки. Це може викликати поломку керування машиною. Такі речі потрібно просто запам’ятати, а прочитати про них можна тільки в інструкції до техніки.

Ми не випадково приділяємо цьому питанню таку увагу, оскільки більша частина поломок техніки відбувається в результаті її неправильної експлуатації й недотримання вимог, зазначених в інструкції. Не забувайте, що пральна машина – це високотехнологічний апарат, у роботі з яким необхідно дотримуватись техніки безпеки й правил експлуатації, зазначених виробником.

Вважається, що всі знають ці елементарні правила прання, але чомусь однаково виймають часом з машини пофарбовану білизну, і наші майстри виявляють у поламаних машинах монети, ключі й дитячі машинки, що зашкодили агрегату.

Отже…
Сортуйте білизну перед пранням по кольору й виду тканини. Не періть кольорову білизну разом з білим, бо білі речі можуть пофарбуватися.

Дуже забруднену білизну краще прати окремо й на спеціальних програмах.

По можливості завантажуйте машину різнорозмірною білизною, наприклад: підодіяльники із дрібним речами, це дозволить краще відіпрати й те й інше. Перед пранням підодіяльники й наволочки вивертаються навиворіт, і з їхніх куточків витрушуються очеси.

Перед пранням перевірте кишені в одязі й вийміть весь їхній вміст.

Білі носові хустки в синіх джинсах можуть пофарбуватися, а ключі або монети зіпсувати машину. Відстібніть шпильки з одягу, зніміть сталеві кольця зі штор, зніміть запонки з рукавів сорочок, розстебніть ґудзики, застебніть блискавки.

Дрібні речі, наприклад носові хусточки найкраще помістити в спеціальний мішечок для прання в машині, а одяг з махрової тканини або трикотажу вивернути махровою поверхнею усередину. Носки й панчохи також повинні бути вивернуті.

Синтетику перед пранням не замочують, тому що синтетичні волокна не розбухають у воді.

Речі з ацетатного й акрилового волокна не можна віджимати.

Обов’язково враховуйте рекомендації із прання виробів, зазначених на вшивній етикетці на вивороті речей. Дотримуйтесь температурного режиму. Тут можна подивитися значення основних піктограм.

Машину не можна перевантажувати понад установлену норму. Максимальне завантаження, зазначене в інструкції, має на увазі вага сухої білизни з бавовни. Необов’язково зважувати білизну перед кожним пранням – досить пам’ятати, що повне завантаження для грубої білизни – це повністю заповнений, але не втрамбований барабан. Максимальне завантаження при пранні синтетики – це наполовину заповнений барабан, а при пранні вовни – барабан, заповнений на третину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *